השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית

  הפחתת מזונות

  עורך דין להפחתת מזונות

  אם מצבכם הכלכלי השתנה באופן משמעותי מאז מתן צו המזונות הראשון ואתם מתקשים להמשיך לשלם את תשלומי המזונות, ייתכן שתוכל לקבל הפחתת מזונות עם צו בית המשפט לענייני משפחה. עורכת דין מעיין סבג, מומחית לדיני משפחה, גירושין ומזונות תעתור לשופט שיכיר בקושי שלכם לשלם את דמי המזונות כסדרם ולהפחית את הסכום.

  הוכחת חשיבות הפחתת מזונות בפני השופט

  אם אתם מעוניינים לשנות את צו בית המשפט, הנטל מוטל עליכם להוכיח שמצבכם הכלכלי השתנה לכזה שהופך את תשלום המזונות ליותר מדי עד כדי כך שהוא מהווה עליכם נטל. גם אם בת זוגכם לשעבר מסכימה לבקשת הפחתת מזונות, נדרשת חתימת שופט על אישור הבקשה לשינוי. אירועים המהווים שינוי בנסיבות הכלכליות כוללים:

  • יוקר המחיה
  • שינוי בהכנסה של בן הזוג שמשלם את המזונות
  • מחלה, מוגבלות או ליקוי המתעוררים לאחר ההסכם על דמי המזונות המקוריים
  • אובדן בית או דירה של בן הזוג שמשלם את המזונות

  הסכמי גירושין יכולים להכיל סעיפי שינוי שקובעים הפחתת מזונות אם יהיה צורך בכך בעתיד והצדדים עשויים אפילו להסכים לאילו מצבים יכולים להצדיק שינוי.

  שינויים בחיי בן הזוג שמשלם מזונות

  כדי לשנות את הסכם המזונות המקורי, יש להוכיח שחל שינוי בחיים שמחייב להקטין את תשלום המזונות הנוכחי, באמצעות דפי חשבונות בנק, דפי חשבונות כרטיסי אשראי, תיעוד על הלוואות שמשולמות, וכל הוצאה אחרת ששינתה את המצב הכלכלי.

  שינוי בחיים יכול להיות ירידה משמעותית בהכנסה של בן הזוג לשעבר שמשלם את המזונות. חל שינוי משמעותי במצב הכלכלי, והתשלומים אינם יכולים להתנהל יותר כסדרם, בית המשפט יבחן את הראיות שכוללות מסמכים שמאשרים את השינוי במצב הכלכלי, ויחליט אם לאשר הפחתת מזונות.

  בשורה התחתונה, כדי לקבל פסק דין לטובתכם, כדאי שעורך דין מומחה בתחום ייצג אתכם

  עורכת דין מעיין סבג חברה בלשכת עורכי הדין ויש לה שנים רבות של ניסיון משפטי, עם בקיאות בתהליכי גירושין, והיא תחתור להשגת התוצאה של הפחתת מזונות לסכום שתוכלו לעמוד בו. יש לה מוניטין של אשת מקצוע מצוינת שמתמקדת בסיוע ליחידים ולמשפחות לעבור את תהליך הגירושין, אז פנו עוד היום לקבלת ייעוץ ממומחית בתחום.

  הפחתת מזונות

  קרדיט: קנבה

  הפחתת מזונות – חשיבות

  אם הגעתם לכאן, אתם לבטח מודעים למושג 'מזונות' ולמה הוא חשוב. ועדיין, חשוב לדעת ולהכיר את המושג הזה קצת יותר אם אתם עומדים בפני הליך משפטי של גירושין או שאולי אתם כבר בתוכו ורוצים לדעת באופן נרחב. הפחתת מזונות היא לא משימה קלה. אם מדובר על מזונות ילדים אפשר בהחלט לשנות את הסכום במידה. עורכת הדין מעיין סבג היא עורכת דין המתמחה בדיני גירושין ומשפחה ומייצגת בבתי המשפט לענייני משפחה, ובבתי הדין הרבניים. עו"ד סבג עוסקת בגישור, ויו"ר וועדת משפחה בלשכת עורכי הדין ומעניקה הסבר מפורט על תהליך של הפחתה.

  הפחתת מזונות – מאיפה מתחילים?

  תהליך של הפחתת המזונות אפשר להתחיל בהגשת תביעה לבית המשפט באמצעות עורך הדין המייצג אתכם. בית המשפט בודק את כל הנושא ברגישות ובזהירות וקובע האם יש עילה להפחתה בעקבות שינוי בנסיבות שיצדיק את סכום המזונות שנקבע בפסק הדין. אם מדובר על שינוי ברכיב המזונות לא תמיד יהיה מקום להפחתה. אך כאמור, זהו נושא מאד אינדיבידואלי.

  רוצים תוצאות? תהיו שקופים וכנים

  כל מי שמבקש לתבוע הפחתת המזונות חייב שינהג בתום לב ויציג את התמונה המלאה ובשקיפות. מידע על הכנסות, רכוש, חבויות ועוד. התנאי המהותי הוא שינוי נסיבות ובמהלך תנאי זה בודקים גם את תום לב המגישים בבחינת עמידה בתשלומים וחבויות אחרות, שינוי בהכנסה, אם עצמאיים האם נעשו פעולות חשבונאיות כלשהן ועוד. במקרים כאלו, זהו כמובן נתון שכפוף אך ורק לשיקול דעת בית המשפט, אך חשוב לשים לב לכל פרמטר ופרמטר בזמן הגשת הבקשה ולהקשיב להנחיות עורכי הדין בנושא.

  בקשה להפחתת המזונות בעקבות ילדים נוספים או נישואין

  מזל טוב! התחתנתם וזהו ללא ספק זהו רגע מרגש. יחד עם זאת, בתי המשפט בדרך כלל לא רואים בבשורה זו כסיבה לשינוי נסיבות ועל כן, לא תמיד הפחתת של מזונות מאושרת מסיבה זו. כאשר מדובר על ילדים נוספים שנולדו כל נושא נבחן בנפרד ברמה אינדיבידואלית ולא כדאי להסתמך על כך באופן אוטומטי שהבקשה תאושר בשל ילדים נוספים שנולדו.

  כיצד מתבצעת ההגשה של בקשת הפחתת המזונות?

  אם כן, כעת כאשר אתם כבר רואים מהו התהליך חשוב שתדעו שעליכם לשכור עורך דין מקצועי המתמחה בתחום של הפחתת המזונות ויכול לסייע לכם להגיש את הבקשה כראוי. ייעוץ נכון, הקשבה להנחיות ומילוי התביעה ברמה מקצועית ומשפטית יביאו לתוצאות טובות בהתאם לנסיבות האישיות כמובן. וחשוב להגיש את התביעה אך ורק ברמה הפורמלית והמקצועית, על ידי עורך הדין המתמחה בכך.

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית




   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן