עורכת דין ומגשרת | מומחית בדיני משפחה וגירושין
מעין סבג

עורך דין ירושה

כעורכת דין בדיני ירושה, אני מספקת ליווי מקצועי ואישי בכל הנוגע לעריכת צוואות וניהול עיזבונות. עם שנים של ניסיון בתחום, אני דואגת להבטיח את מיצוי זכויותיכם ומניעת סכסוכים משפחתיים, תוך התאמת הפתרונות המשפטיים לצרכים הייחודיים שלכם.

ייצוג בבתי משפט
ייצוג בבית דין הרבני
מלווה תהליכי גישור

תחומי ההתמחות בענייני ירושה

תחום דיני הירושה מחייב הבנה מעמיקה של ההיבטים המשפטיים, הכלכליים והאישיים הכרוכים בתכנון ובהעברת רכוש בין דורות. כעורכת דין המתמחה בענייני ירושה, אני מעניקה ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך, החל מעריכת צוואות מורכבות, דרך ניהול עיזבונות ועד לייצוג בתביעות ירושה בבתי המשפט. מטרתי היא להבטיח שהרצון האמיתי של המוריש יכובד בצורה הטובה ביותר, תוך מזעור סכסוכים משפחתיים ושמירה על זכויות כל היורשים. במשרדי, כל לקוח מקבל יחס אישי ומסור, המתבסס על ניסיון עשיר וידע נרחב בתחום דיני הירושה.

 

קרדיט: freepik
גישור בסכסוכי צוואה או בהיעדר צוואה
קרדיט: freepik
סכסוכי צוואה
business-g89f7502ff_1920
עריכת צוואות
contract-g5b7752c4b_1920
צוואות, עזבונות וירושות
עו"ד מעין מזמינה אותך לשיחת ייעוץ
ניתן להשאיר פרטים ועו"ד מעין תחזור אליך בהקדם

ככל שעוברות השנים, אני מבינה עד כמה עולם הירושות הוא מורכב ורגיש. עולם זה נוגע בעצבים החשופים של כל משפחה, בסכסוכים החבויים מתחת לפני השטח ובדינמיקה הפנימית שלה. על כן, אני ממליצה לכם לבחור בעו"ד מקצוען המכיר את התחום המשפטי על בוריו, שהוא גם רגיש, מחובר ללקוחותיו וזמין להם. לאור כל המורכבויות שבתחום זה המקצוענות לבדה לא תספיק וצריך לצרף לה את הרגישות האמורה.

 

עורך דין ירושה - מעיין סבג

מה ההבדל בין ירושה לצוואה?

על פי חוק הירושה, קיימות שתי דרכים להורשת רכוש ונכסים לאחר פטירה: הורשה על פי דין או בהתאם לצוואה.

אני שמה לב כי בקרב רבים מלקוחותיי חל בלבול בין ירושה לצוואה. לכן, חשוב לי להבהיר תחילה מה המשמעות של כל אח מהמושגים:

  1. ירושה: כינוי כללי לרכוש שאדם מותיר לאחר מותו ומתחלק בין יורשיו. בהיעדר צוואה, הירושה תתחלק לפי הכללים הקבועים בחוק הירושה.
  2. צוואה: מסמך משפטי שאדם כותב בו הוא מגדיר כיצד הוא רוצה שרכושו יתחלק לאחר מותו. בהינתן צוואה, הירושה תתחלק בהתאם לכתוב בצוואה.

עם הבנה בסיסית זו, אנו מוזמנים לצאת לדרך ולהעמיק בעבודתו של עורך דין לענייני ירושה ובחשיבות של ייעוץ משפטי אפקטיבי בתחום.

למה בכלל לערוך צוואה?

שואלים אותי לעיתים קרובות אם כדאי לערוך צוואה, במיוחד כשחוק הירושה קובע כללי חלוקה הגיוניים למקרים ללא צוואה. התשובה שלי מורכבת משלושה נדבכים עיקריים:

  1. מניעת סכסוכים: למרות שהחוק קובע עקרונות כלליים סבירים, הפרשנות והיישום שלהם בפועל עלולים ליצור סכסוכים בין היורשים. צוואה טובה ומנוסחת היטב תמנע סכסוכים ומחלוקות אלו, ותשמור על שלום בית בין היורשים.
  2. רצון שונה מהקבוע בחוק: לעיתים הרצון שלכם שונה מכללי החלוקה הקבועים בחוק. לדוגמה, נעמי, לקוחה שלי, רצתה לחלק את רכושה שווה בשווה בין שלושת ילדיה, אך ביקשה להתחשב בסיוע שהעניקה לבתה הצעירה. ערכנו צוואה שהתחשבה בסיוע זה, וכך נמנע סכסוך פוטנציאלי בין הילדים.
  3. הקצאה יעילה של משאבים: צוואה מאפשרת לתכנן את ההקצאה של המשאבים בצורה יעילה יותר. ניתן להקצות כל נכס ליורש המתאים ביותר, לשמור על האפקטיביות של הנכסים ולמקסם את התועלת מהם.

כתיבת צוואה היא צעד חשוב שמבטיח שהרצונות שלכם ימומשו בדיוק כפי שאתם רוצים ושיהיה סדר ושלום בין היורשים שלכם לאחר לכתכם.

מה עלול לפגום בתוקף של צוואה?

החוק מפרט ארבע צורות שונות לעריכת צוואה: בכתב, בעדים, בפני רשות או בעל פה. לכל צורה כללי יסוד שיש לעמוד בהם כדי שהצוואה תהיה תקפה, כמו חתימה ותאריך. בנוסף, על המוריש להיות כשיר להורשה, הצוואה חייבת להיות ברורה, חוקית ומעשית ואסור להוריש זכויות לטובת אדם שנטל חלק בעריכת הצוואה.

צוואה שאינה מנוסחת כראוי עלולה לא להיות תקפה. צוואה סתומה, שאינה מבהירה מה או למי ציווה המצווה, תיפסל. ניתן לתקן "טעות סופר" רק אם הכוונה ברורה. לדוגמא: "אני מוריש את הדירה שלי לבן שלי" היא הוראה לא ברורה אם יש כמה דירות וכמה בנים. לכן, על הצוואה להיות ספציפית, כמו "אני מוריש את דירת המגורים ברחוב מנחם בגין בפתח תקווה לבני הבכור אריאל."

מתוך הביקורות האחרונות ב Google

ענבר שמאי
ענבר שמאי
2023-01-09
אני רוצה להמליץ מכל הלב על עורכת הדין האלופה שליוותה אותי בתקופה בין המאתגרות בחיי. כולנו יודעים שלהתגרש זה לא סיפור פשוט. לא במובן הנפשי וכמובן שלא במובן הבירוקרטי. מהרגע שפגשתי את מעיין הרגשתי בידיים הכי בטוחות בעולם. מעבר למקצועיות, למסירות, לזמינות שלה , ולשיחות ההודעות והמיילים בשעות לא שעות, היא הייתה לי לאוזן קשבת ולא פחות מחברה בתקופה הזאת. אני היום יודעת שלא יכולתי לעבור את הגירושים שלי בצורה טובה יותר. מהרגע שנפגשתי עם מעיין, תוך חודש בדיוק כבר הייתי גרושה! אז מעיין היקרה , זאת הזדמנות מדהימה להודות לך על לווי בתהליך שלי, על איכות ללא פשרות ועל איכפתיות שלא הייתי מוצאת אצל אף אחד אחר. מאחלת לנו להיפגש רק בשמחות ! תודה רבה על הכל 🙏🏻
Shlomi&Shiri Rosenblum
Shlomi&Shiri Rosenblum
2022-09-06
עו"ד מעיין סבג היא עורכת דין מקצועית , מנוסה יצירתית ומעל הכל נוכחת , זמינה ואיכפתית. אפשר מעל כל ספק לסמוך עליה שתעשה כל שביכולתה לטובת הלקוח שלה .
Tami Goldberg
Tami Goldberg
2022-09-05
בתקופה הקשה ביותר בחיי פגשתי את מעיין אשר מעבר להיותה עורכת דין הייתה אמפטית אך יחד עם זאת הראתה לי את המציאות כפי שהיא מבלי ליפותה. למעיין כושר ביטוי יוצא דופן והיא מצליחה להסביר באופן המייטבי את המצב לשופטים כשהיא עובדת רק על פי חוק ומחפשת רק דרכים נכונות וישרות לפעול בהן מפני שהיא מאמינה שהדרך הטובה ביותר היא הדרך הישרה. בדיוני בית המשפט תמיד תמכה והעניקה ביטחון שתשתדל להשיג את הטוב ביותר. מעיין לא רק הייתה עורכת דין, היא הפכה בת משפחה זמינה בכל עת וידעה לתת עיצה טובה עם מילה מנחמת ובעיקר הרגיעה. עבודתה המקצועית וההליכה בדרך היושר הבלתי מתלהמת הביאה להשגים טובים בבית המשפט ועל כך אני אודה לה כל חיי.
מאור אהרוני
מאור אהרוני
2021-11-25
עורכת דין מקצועית נותנת שירות טוב ואדיב ממליץ בחום
זגייה פרדה
זגייה פרדה
2021-11-25
עורכת דין מקצועית בעלת שירות טוב ואדיב . ממליץ בחום.
אוריאל אלגלי
אוריאל אלגלי
2021-11-25
עורכת דין מקצועית נותנת שירות טוב ואדיב. ממליץ בחום .
David Shafir
David Shafir
2021-11-25
עורכת דין מקצועית , ממליץ בחום רב
טדי צהיי
טדי צהיי
2021-11-25
עורכת הדין הכי טובה בתחום 100%

אודות המשרד

שמי מעין סבג, נשואה עם 3 ילדים. עורכת דין העוסקת בתחום המשפחה והגירושין. כמי שגדלה במשפחה של הורים גרושים, אני חווה ומבינה את המורכבויות והאתגרים של תחום זה ממקור ראשון. בעבודתי, אני שואפת לתת ללקוחותיי תמיכה מלאה ומקצועית, עם דגש על טובת הילדים ורווחתם. אני משלבת ידע משפטי מעמיק עם גישה אמפתית ותומכת, כדי להבטיח שכל לקוח ולקוחה יקבלו את הליווי הטוב ביותר בתהליך המשפטי והרגשי שהם עוברים.
עו"ד מעין מזמינה אותך לשיחת ייעוץ
ניתן להשאיר פרטים ועו"ד מעין תחזור אליך בהקדם

שאלות ותשובות בנושא ירושה

התשובה היא לא. בישראל אין מס ירושה. עם זאת, במצב בו נערכים הסכמים בין יורשים יכולים לחול עליכם חיובי מס. לכן, חשוב לערוך הסכמים אלו תוך ליווי משפטי צמוד כדי להימנע מתשלום מס מיותר.
צוואה לא ברורה עלולה להיפסל, ורצונות המוריש לא יתממשו. הדבר עלול לגרום לסכסוכים בין היורשים. עם זאת, בתי המשפט לא ממהרים לפסול צוואות עם טעויות סופר אם ניתן להבין את כוונת המוריש.
עריכת צוואה מדויקת תבטיח את רצונותיו של המוריש ותמנע סכסוכים בין היורשים. עו"ד מעיין סבג מתמחה בעריכת צוואות ומלווה לקוחות בתחום זה במשך שנים רבות. פנו אלי לקבלת סיוע בעריכת צוואה משפטית מדויקת ומקיפה.
ניתן, אך מומלץ להיעזר בעורך דין כדי להבטיח שהצוואה תעמוד בדרישות החוק ולא תיפסל.
בתי המשפט עשויים לתקן טעויות סופר אם הכוונה ברורה, אך עדיף לערוך צוואה מדויקת מלכתחילה עם עורך דין מקצועי.

מידע נוסף בענייני ירושה

אף אחד מאיתנו לא שש לחשוב על היום בו כבר לא נהיה חלק מן העולם הזה. אנו נוטים להדחיק עובדה זאת, שכן טבע האדם הוא

חוק הירושה, תשכ"ה-1965 הוא דבר החקיקה העיקרי שמסדיר את נושא הירושה. מהחוק אנו למדים שלאדם יש שני מסלולים אפשריים להוריש את נכסיו וזכויותיו: הורשה בהתאם

מחוק הירושה אנו למדים שכאשר אדם נפטר יש שתי דרכים להורשת רכושו ונכסיו: הורשה על פי דין (בהיעדר צוואה, לפי כלליםשקבועים בחוק הירושה) או בהתאם

כשאדם נפטר, יש שני מסלולים עיקריים בהם הוא יכול להוריש את הנכסים והזכויות (מונח הקרוי עיזבון) שהותיר אחריו – הורשה לפי צוואה או הורשה על