השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית

  תביעת מזונות

  עורך דין תביעת מזונות

  דמי מזונות אינם נקבעים באופן אוטומטי, ולמרות שהתעריפים קבועים, בני זוג הם שמחליטים על גובה המזונות שמתאים להם. כך שאם אתם ניצבים בפני גירושין ומגישים תביעת מזונות, חשוב להבין מהם מזונות, כיצד שופטים מחליטים לפסוק אותם, מתי תוכלו לשנות או להפסיק את תשלומי המזונות, וכיצד תגיעו להסכמה בנושא במקום ששופט יחליט עבורך.

  עורכת דין מעיין סבג מייצגת בני זוג בתביעת מזונות ובהליכים המתרחשים בבית הדין לענייני משפחה.

  מהי תביעת מזונות?

  תביעת מזונות מוגדרת כמסמך משפטי שמסדיר את תשלום דמי המזונות – על פי צו בית משפט או הסכם בני הזוג – לאחר גירושין או תוך כדי ניהול תיק גירושין.

  הסכום משמש לגידול הילדים ותחזוקת הבית, והתעריפים משתנים בהתאם לכל מקרה. במקרים של חוסר הסכמה, שופטים מחליטים על גובה דמי המזונות.

  איך בתי המשפט פוסקים מזונות?

  במקרים בהם מתגלים חילוקי דעות בין בני זוג לגבי גובה המזונות, שופטים מחליטים על הסכום אותו יש לשלם, בהתאם לטענות שמועלות בכתב תביעת מזונות ובהתאם לתשובות הצד הנתבע בכתב ההגנה.

  בדרך כלל, תשלומי המזונות משולמים עד שהילדים הופכים לבגירים, כאשר בדרך כלל משולם סכום מסוים מדי חודש. לעיתים, שופט יחייב בן זוג לשלם סכום חד פעמי לבן הזוג השני עבור אחזקה, בין במזומן ובין בהעברת רכוש (בנפרד מהליך חלוקת הרכוש הזוגי הקבוע של בני הזוג).

  שינוי הסכם המזונות

  אין אפשרות לבטל דמי מזונות, אבל תביעת מזונות עשויה לכלול סעיף לשינוי בגובה סכום דמי המזונות, אלא אם כן צו בית המשפט (או ההסכם) המקורי אמר במפורש שהם "לא ניתנים לשינוי".

  יחד עם זאת, יש לשכנע את השופט ששינוי סכום המזונות מוצדק, במקרה של שינוי משמעותי בנסיבות, כמו פרישה של בן זוג משלם, מחלה או שינוי משמעותי במצב הכלכלי שאינו עתיד להיפתר בזמן הקרוב.

  אכיפת תשלום מזונות

  אם האקס שלכם אינו משלם מזונות לפי צו בית משפט, ניתן לשוב לבית המשפט כדי לבקש מהשופט לאכוף תביעת מזונות.

  לעורכת דין מעיין סבג יש ותק של שנים רבות בדיני משפחה וגירושין והיא מלווה זוגות בדיונים בבית המשפט לענייני משפחה, עד להסדרת תשלומי המזונות כסדרם.

   

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית
   מתי והאם צריך עורך דין משפחה?

   עורך דין לענייני משפחה הוא האיש המתאים לפנות אליו במגוון סוגיות הקשורות בדיני המשפחה.

   במידה ואתה מחפשים ייצוג, ייעוץ, נמצאים בצומת דרכים או לפני הליך משפטי, רצוי שתפנו בהקדם לעורך דין על מנת לבחון את מצבכם ואת האפשרויות שלכם.

   בין אם מדובר בתחום הגירושין, העזבונות, חוזים או תחומים אחרים בדיני משפחה, רצוי לפנות לייעוץ אצל עורך דין על מנת שיכוון ויסייע לקבל את התוצאות הרצויות.

   קבלת החלטות כבדות משקל בתחום המשפחה ללא ייעוץ משפטי מקצועי עלולה להתברר כטעות יקרה, לפעמים כזאת שלא ניתן לחזור ממנה. ייצוג עצמאי אולי נראה כמו פתרון שיכול לחסוך את שכר הטרחה של עורך הדין, אך היא צפויה לעלות ביוקר ולהביא תוצאות עגומות בסיום המשפט, רחוקות שנות אור מהתוצאות שיכול היה להשיג עורך דין משופשף.

   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן