השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית

  תביעת גירושין

  תביעת גירושין – מה זה?

  הבנת הליכי גירושין היא חשובה מאד כאשר נוצרת הסיבה לכך, כמו סיום נישואין בשל סיבה זו או אחרת. עורכת הדין מעיין סבג מסבירה במאמר מולכם על איך עובד החוק בנוגע לתביעות אלו, למה חשוב להיות מלווים על ידי עורכי דין המתמחים בדיני משפחה ומדוע חשוב לא לוותר על ליווי מקצועי. עו"ד סבג הינה יו"ר וועדת משפחה בלשכת עורכי הדין ועורכת דין המתמחה בדיני משפחה.

  איך מתנהל הליך גירושין

  אף פעם לא מדובר בתהליך קל, לפרק בית ומשפחה זה תמיד צעד מאד שה. להתחלת התהליך הצד המתכוון ליזום את הגירושין מגיש בקשת גירושין לבית הדין הרבני. הגשת התביעה כוללת פרטים שונים כגון סיבות לבקשת גט, מידע על ילדים (אם יש), וענייני רכוש. אם שני הצדדים מסכימים לגירושין, בית המשפט ימנה אדם מוסמך לכך, ושני עדים להכנת הגט. לאחר שהבעל מוסר את הגט לאישה והיא מקבלת אותו, הגט נחתך באופן מיוחד כדי לציין את השימוש בו, והגירושין הופכים לרשמיים. עם זאת, אם מי מהצדדים אינו מסכים, הדבר עלול להוביל למצב משפטי מורכב. בעוד שבית הדין הרבני אינו יכול לתת גט ללא הסכמה הדדית, הוא יכול להפעיל לחץ, ובמקרים מסוימים להטיל סנקציות על הצד המסרב לתת או לקבל את הגט.

  מה לגבי חלוקת רכוש ומשמורת ילדים?

  בענייני חלוקת רכוש ומשמורת ילדים, רכוש שנרכש במהלך הנישואין מתחלק בדרך כלל שווה בשווה, ללא קשר למי רכש אותו. לגבי משמורת ילדים, בתי המשפט רואים את טובת הילד ומתחשבים בגורמים שונים, לרבות בריאותם הנפשית והפיזית של ההורים, יציבותם ויכולתם לספק את צרכי הילד.

  בחרו נכון את הליווי המקצועי שלכם לתוצאות מיטביות

  הגשת תביעת גירושין כרוכה בלא מעט בירוקרטיה הקשורה לדין האזרחי בחוק. בירוקרטיה זו עלולה להפוך את כל התהליך למאתגר. חשוב להבין את הפרטים של דיני הגירושין בישראל לפני פתיחת ההליך. לאור המורכבות של תהליך זה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה בדיני משפחה ולהבטיח שקבלת החלטות מושכלות המתחשבות בנסיבות הספציפיות וברווחתם של כל הצדדים המעורבים מתקבלות כראוי ולשביעות רצון כולם.

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן