השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית

  תביעת אבהות

  לא אחת נשאלת השאלה מהי תביעת אהבות ובכלל איך מגישים אותה. אם אתם קוראים את המילים האלו לבטח אתם נמצאים בסיטואציה המצריכה מכם לבדוק את הנושא. במאמר זה עו"ד מעיין סבג מסבירה מהי התביעה, מהן ההשלכות של התוצאות ובכלל מאיפה מתחילים. עו"ד סבג הינה יו"ר וועדת משפחה בלשכת עורכי הדין, ועורכת דין מתמחה בדיני משפחה.

  מהי תביעת אבהות

  תביעת אבהות היא למעשה תביעה הצהרתית בה נותנים פסק דין שקובע אם אדם הוא למעשה אביו של קטין, או שלא. פסק הדין משמש את הקטין ואת ההורים שלו לממש את כל הזכויות וגם הכלכליות להן זכאי הקטין מאביו. את התביעה מגישים לבית המשפט לענייני משפחה באזור המגורים של הקטין והיא מוגשת על ידי אחד ההורים או אפוטרופוס שבית המשפט מינה, או הקטין מינה. במצב זה בית המשפט יורה על הוכחת אבהות באמצעות צו לבדיקת הרקמות. תוצאות הבדיקה הזאת הן ההוכחה הכי מוחשית לאבהות, או היעדר אבהות. יחד עם זאת בית המשפט לא יבקש בדיקה זו אם יש חשד לממזרות על מנת שלא לפגוע בקטין. ככלל, כל הבדיקות הללו נעשות במתינות ובזהירות.

  מהן ההשלכות של בדיקת האבהות?

  לתוצאות תביעת אבהות יש השלכות מרובות. ההכרה באדם בתור אבא של קטין מחייבת בנושא של תשלום מזונות עד לגיל 18, וגם מצריכה קיום הסדר ראייה. אם האב לא מעוניין בקשר עם הילד הדבר מגדיל באופן משמעותי את גובה המזונות לתשלום. חשוב לדעת שעל אף שממצאי בדיקת רקמות היא נכונה כמעט ב100 אחוזים, אך לא לגמרי עדיין אי אפשר לערער עליה שכן צריך להוכיח במקרה זה על זיוף הבדיקה.

  לבדיקת אבהות יש משמעות

  המשמעות הכלכלית של תוצאות תביעת אבהות היא לא פשוטה, יחד עם זאת יש לה משמעות נוספת. אב יכול לגלות מי הילדים שלו ולהתקרב אליהם, ובכך, להביא לאיחוד המשפחה באופן שהוא חד משמעי. אם מדובר על בדיקה שיצאה שלילית, אנשים שחשבו שהם אביהם של ילדים מסוימים יוכלו לנשום לרווחה אם יגלו שהם לא האב. כך שמעבר להשלכה הכלכלית, ישנן עוד השלכות בנושא זה. גם כאשר מגישים תביעת אבהות, חשוב לזכור להיות מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר כי יש לכך משמעות על קיצור זמנים, תהליכים, ובכלל ליווי מקצועי שאין לו תחליף.

  השאירו פרטים לשיחת ייעוץ אישית
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן