עורכת דין ומגשרת | מומחית בדיני משפחה וגירושין

גישור לפני גירושין: הדרך האופטימלית להיפרד בהסכמה

גישור לפני גירושין הוא תהליך שבו אני מסייעת לבני זוג להגיע להסכמות בכל הנושאים הכרוכים בגירושין, כמו חלוקת הרכוש, הסדרת המשמורת על הילדים, תשלומי המזונות החודשיים ואיך לחלק את הרכוש. בתור עורכת דין ומגשרת מנוסה בתחום הגירושין, אני מבינה עד כמה קשה וכואב עלול להיות תיק גירושין. אני רואה את הקשיים שבני הזוג עוברים כשהם הופכים ליריבים בבתי המשפט ומנהלים תיקים קשים אחד נגד השנייה. עם השנים, אני מזהה כי זוגות רבים יותר ויותר מעדיפים להימנע מניהול תיקי גירושין מורכבים ומעדיפים להתגרש בהסכמה. עם זאת, גירושין בהסכמה אינם עסק פשוט כלל וכלל. כדי להגיע להסכמות הללו, אני מציעה לבני הזוג הליך גישור לפני גירושין. במסגרת הליך זה, בני הזוג נפגשים עימי כמגשרת, גם יחד וגם לחוד. בגישור ננסה להגיע להבנות בכל אותם נושאים הדורשים ליבון.
תוכן עניינים

לקוחות רבים פונים אליי ושואלים: "מעין, מהי הדרך הטובה ביותר להתגרש בה? איך נוכל לחסוך את המשאבים והצער הכרוכים בניהול תיק גירושין ולהתגרש בהסכמה ובפשטות?"

התשובה שלי היא תמיד אותה אחת: הדרך האופטימלית לביצוע גירושין היא גירושין בהסכמה, בליווי הסכם גירושין מסודר. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג זאת היא באמצעות גישור לפני גירושין.

 

מה זה גישור לפני גירושין?

גישור לפני גירושין הוא תהליך שבו אני מסייעת לבני זוג להגיע להסכמות בכל הנושאים הכרוכים בגירושין, כמו חלוקת הרכוש, הסדרת המשמורת על הילדים, תשלומי המזונות החודשיים ואיך לחלק את הרכוש. בתור עורכת דין ומגשרת מנוסה בתחום הגירושין, אני מבינה עד כמה קשה וכואב עלול להיות תיק גירושין. אני רואה את הקשיים שבני הזוג עוברים כשהם הופכים ליריבים בבתי המשפט ומנהלים תיקים קשים אחד נגד השנייה.

עם השנים, אני מזהה כי זוגות רבים יותר ויותר מעדיפים להימנע מניהול תיקי גירושין מורכבים ומעדיפים להתגרש בהסכמה. עם זאת, גירושין בהסכמה אינם עסק פשוט כלל וכלל. כדי להגיע להסכמות הללו, אני מציעה לבני הזוג הליך גישור לפני גירושין. במסגרת הליך זה, בני הזוג נפגשים עימי כמגשרת, גם יחד וגם לחוד. בגישור ננסה להגיע להבנות בכל אותם נושאים הדורשים ליבון.

צריכים ייעוץ לפני הגירושין? חייגו אליי 077-997-0263.

          בסוף גם ניר יצא מרוצה

לא מזמן הגיעו אליי ניר ויעל להליך גישור לפני גירושין. ניר הבהיר לי במעמד צד אחד כי הוא מעוניין להימנע מהליכי גירושין בכל מחיר ולכן מוכן להתגמש מאוד עם רצונותיו. לאחר מספר פגישות שלי עם בני הזוג ביחד ועם כל אחד בנפרד, הגעתי למסקנה כי למעשה הפערים ברצונות שלהם לא גדולים כמו שהם חשבו. הודות לכך, ניסחנו הסכם גירושין מוסכם ששיקף את הרצונות של שניהם.

בסופו של התהליך, ניר ניגש אליי וסיפר לי כי הוא היה משוכנע שיצא מהליך הגישור בתחושה שהוא הפסיד את כל מה שרצה, אך לפחות לא ניהל תיק בבית משפט. להפתעתו, כך הוא אמר לי, הוא מרגיש שהסכם הגירושין משקף בצורה מעולה את רצונותיו וגם נחסך ממנו ניהול הליך משפטי יקר ומייגע. כך, ידעתי שהושגה מטרת הגישור – שני הצדדים מרוצים ומרגישים שקיבלו ביטוי מספק בהסכם.

 

הליך הגישור לפני גירושין

חשוב לי להבהיר כיצד מתנהל הליך הגישור עצמו כדי שתגיעו אליו מוכנים יותר ותדעו לקראת מה אתם הולכים. הליך גישור לפני גירושין כולל, על פי רוב, 4 עד 6 פגישות. במסגרתן, אני כמגשרת פועלת כדי לגשר על פערים בין הצדדים, לסייע לבני הזוג למצוא את עמק השווה ולאפשר להם להתגרש ביעילות, בלי עוגמת הנפש הכרוכה בניהול תיק גירושין ותוך חיסכון כלכלי משמעותי.

במהלך הפגישה הראשונה, אשמח לפגוש את שניכם, שני בני הזוג, כדי להבין בקווים כלליים את המצב בו אתם מצויים. כמו כן, עם תחילת המפגש אסביר לכם על הליך הגישור, מגבלותיו וכן על היתרונות שלו. בין היתר, אדגיש כי כל מה שתגידו במהלך הגישור ישאר חסוי ולא יוכל לשמש כנגדכם בהליכים מאוחרים יותר. בנוסף, אבהיר כי ההליך כולו מתנהל בהסכמה ואם לא תרצו בו, תוכלו להפסיק אותו בכל שלב.

לאחר מכן, אבקש לשוחח עם כל אחד מכם בנפרד. בשלב זה אתחיל במיפוי האינטרסים שלכם במטרה למצוא, בסופו של דבר, את עמק השווה עליו תוכלו להסכים. מתוך השיח איתכם אבין מהם הנושאים הקריטיים לכם וכיצד אתם תופסים את טובת התא המשפחתי לאחר הגירושין.

בפגישה השנייה, נתחיל לדון ביחד על הדברים ולהבין היכן הרצונות שלכם נפגשים ומהם גדרי המחלוקת. הגדרת המחלוקות ביניכם מחד וההסכמות מאידך תסייע לנו במפגשים הבאים להבין כיצד אנו מתגברים על המחלוקות ומגיעים להסכם גירושין מוסכם.

בפגישות הבאות נדון על הנושאים בהם אתם חלוקים לגופם. הודות לניסיון עשיר בתחום, למדתי לזהות מהן הנקודות החשובות באמת לכל צד אשר חייבות לבוא לידי ביטוי בהסכם. שיקוף האינטרסים לאשורם מאפשר לבני הזוג להגיע לאותן הסכמות ולהוציא תחת ידם את הסכם הגירושין המיוחל.

במפגש האחרון נחתום על הסכם הגירושין. בשלב הבא, כל שנדרש הוא להגיע לבית הדין או לבית המשפט ולהעניק להסכם תוקף של פסק דין. לבסוף, תגיעו לבית הדין ותבצעו בקלות ובפשטות את הגירושין עצמם.

 

יתרונות הגישור לפני גירושין

מניעת סכסוכים

גישור לפני גירושין מסייע למנוע סכסוכים שנתקלים בהם בני זוג בעת ניהול תיק גירושין רגיל. התהליך מעודד את בני הזוג להגיע להסכמות משותפות בגידול הילדים, בחלוקת הרכוש ובנושאי הכלכליים הנוגעים לגירושין.

חיסכון בזמן ובמשאבים

בני זוג שמבצעים גישור לפני גירושין חוסכים במשאבים כספיים ובזמן. הם לא צריכים להשקיע בלימוד הצדקה ובהכנה לדיונים בבתי המשפט, ובכך מרוויחים שקט נפשי ואפשרות להתמקד בהתאמה לחיים החדשים.

שמירה על הילדים

גישור לפני גירושין מתמקד בבניית פתרונות שיקחו בחשבון את טובת הילדים. אני עוזרת להורים להגיע להסכמות בנושאי משמורת, זמני ביקורים וחינוך, ובכך שומרת על רווחת הילדים במהלך התהליך.

מוקש לפניך – פגישות מהו"ת אינן פגישות גישור!

כיום, החוק מחייב את בני הזוג להגיע לפגישות מהו"ת ביחידת הסיוע לפני פתיחת תיק גירושין. אני רוצה להדגיש כי פגישות אלו נועדו להציג לצדדים את האופציות העומדות בפניהם מחוץ לבתי המשפט ואף להציע להן סעדים זמניים שיסייעו בתקופת ניהול ההליכים, אך הן אינן פגישות גישור. לא תוכלו לנסח הסכם גירושין מוסכם במסגרת פגישות אלו וזו אף לא מטרת ההליך. לכן, פגישות המהו"ת אינן מהוות תחליף להליכי גישור לפני גירושין.

 

עורכת דין לענייני משפחה – עו"ד ומגשרת מעין סבג

כעורכת דין ומגשרת בתחום דיני המשפחה, לאורך השנים גישרתי בין עשרות זוגות שהגיעו אליי עם תקוות קלושות מאוד בהליך הגישור ובסופו של דבר הצלחנו להגיע להסכם גירושין מוסכם שחסך ניהול תיק גירושין כואב. הרגישות והנגישות לבני הזוג הם תמיד נר לרגליי ואני דואגת להיות שם בשבילם כמה שרק אפשר לכל אורך הדרך.

הנה קצת ממה שהלקוחות שלי כתבו עליי:

כך כתבו לי שלומי ושירי רוזנבלום: "עו"ד מעיין סבג היא עורכת דין מקצועית, מנוסה יצירתית ומעל הכל נוכחת, זמינה ואכפתית. אפשר מעל כל ספק לסמוך עליה שתעשה כל שביכולתה לטובת הלקוח שלה".

וכך כתבה גבי גרפינקל: "ממליצה בחום על עו"ד מעיין סבג. היא נעימה, מקצועית, שירותית ומומחית בתחומה!"

מחבר המאמר
Picture of עו"ד מעין סבג
עו"ד מעין סבג

שמי מעין סבג, נשואה עם 3 ילדים. עורכת דין העוסקת בתחום המשפחה והגירושין. כמי שגדלה במשפחה של הורים גרושים, אני חווה ומבינה את המורכבויות והאתגרים של תחום זה ממקור ראשון.

מאמרים נוספים בנושא מאמרים

עורך דין משפחה ברמת גן צריך להיות נחוש ומחויב למען השגת תוצאות מוצלחות במקרים המורכבים ביותר. אני, מעין סבג, עורכת דין מומחית לדיני משפחה וגירושין,

כמי שעוסקת שנים רבות בתחום דיני המשפחה, אני נתקלת לא אחת במורישים שכתבו צוואה, אך לאחר מספר שנים מעוניינים לשנות אותה. אותם אנשים לא תמיד

כמי שמלווה הליכי גירושין באופן יום יומי, אני יודעת עד כמה משמעותית פסיקת המזונות להליך הגירושין כולו. לא אחת, אני מטפלת בתיקים בהם תשלום המזונות

כמי שעוסקת באופן יום יומי בהליכי גירושין, אני מכירה מקרוב את התסכול של אישה עגונה שרוצה לקבל גט מבעלה אך הבעל לא מוסר אותו. מטרה
גירושין הם אחד מהאירועים המשמעותיים והמורכבים ביותר בחיים. הבחירה בעורך דין גירושין הנכון יכולה להשפיע בצורה משמעותית על התהליך והתוצאות. במאמר זה, אסביר מדוע כדאי